Vilpra moodulkorstnad

Vilpra moodulkorstnad – turvaline ja soodne korsten

Lai valik SIIT
Vaata tootja kodulehte


 

Moodulkorstnad – korsten, mille paigaldamisel kasutatakse kokkusobivate korstnaosade kombinatsiooni, toodetud või määratletud ühe tootja poolt, kellel lasub tootevastutus kogu korstna eest.

[Kutskorsten-vilpraealane termin pottsepp-restauraator kutsestandardist]

Raidkivi OÜ esindab Eestis Leedu moodulkorstnate ja suitsutorude tootjat UAB VILPRA.
Küttekollete (katelde, kaminate jne) ohutu ja kindla töö tagamiseks on oluline osa korstnal. Tänapäevaste kõrge efektiivsusega ahjude ja katelde väljuvate suitsugaaside temperatuur on madalam kui traditsioonilistel ahjudel, mis põhjustab kondensaadi teket telliskorstna siseseinale ja soodustab selle lagunemist. Metallkorstnate sisepind soojeneb kiiresti, samas takistab soojusisolatsioon korstna kiiret jahtumist, mis vähendab põlemissaaduste kondenseerumist korstna sisepinnale.

KORSTNAD: Pakume roostevabast terasest toodetud korstnaid, painduvaid lõõritorusid, lõõrivooderdiseks üheseinalisi jäikasid torusid ja isolatsioonisüsteemiga kahekordse seinaga korstnaid. Meie korstna süsteemid on sertifitseeritud vastavalt ELi standarditele EN 1856-1:2003 ja EN 1856-2:2004 nõuetele ja kõikidele toodetele on märgistatud “CE” märk.

Roostevabast terasest korstnasüsteemide müügi- ja paigaldamisega tegelevatel ettevõtetel, ehitusfirmadel, kaminasalongidel, korsnate valdkonnas tegelevatel eraettevõtjatel, kutsetunnistusega pottseppadel, korstnapühkijatel ja korstnapaigaldajatel võimaldab kvaliteetne moodulkorsten ehitada ning paigaldada kütteseadmeid ehitusobjektidele kus see kindlat vundamenti vajavate korstnatega ei ole võimalik.

ISOLATSIOONIGA  MOODUL-KORSTEN

Vilpra moodulkorstnad on valmistatud roostevabast happekindlast nõgipõlemiskindlast terasest EN 1.4404 (AISI 316L), materjali
seinapaksus 0,5mm – 1mm.
Topeltseintega moodulkorstna soojusisolatsiooniks kasutatakse kemikaalidele vastupidavat, tulekindlat ja ökoloogiliselt puhast isolatsioonimaterjali, mille tiheduseks on 105 kg/m3.
Kõigil korstnasüsteemi elementide valmistamiseks kasutatud materjalidel on sertifikaadid ja vastavusdeklaratsioonid ning need ei ole inimese tervisele ohtlikud.
Moodulkorstnate väliskest on valmistatud kas tsingitud terasest või roostevabast terasest – viimistlus matt, poleeritud või harjatud.
Korstna markeering: EN 1856-1 T600-N1-W-Vm-L50050-G100

* sisetoru diameeter 130 – 550mm

Sisetoru ja väliskesta vahel on isolatsiooniks 25mm või 50mm kivivilla, mille maksimaalne töötemperatuur on 1000ºC.

Moodulkorstnate paigaldus
Korstnad paigaldatakse vastavalt nõuetele. Kõik moodulid liituvad üksteisega lihtsalt ja kindlalt. Komplektis on kõik vajalikud detailid, mis võimaldavad paigaldada igasuguse kujuga korstnaid.
Isoleeritud moodulkorstnate paigaldus ja hooldus on lihtne.
* korstnad ei vaja vundamenti
* korstnad sobivad paigaldamiseks välja kui ka hoone sisse
* korstnad sobivad kõikidele katla tüüpidele, kaminatele ja ahjudele
* korstnad sobivad nii tahke-, vedel- kui ka gaasikütusele
* korstnad ei nõua kulukaid puhastusmeetodeid

* Korstna puhastamiseks tohib kasutada vaid plastikust või nailonist harjasid!

JÄIGAD SOOJUSTAMATA SUITSUTORUD
Soojustamata torusid kasutatakse katelde, kaminate ja ahjude ühendamiseks korstnalõõriga, aga samuti olemasolevate telliskorstnate sisekestaks. Sisekesta paigalduse lihtsustamiseks juba olemasolevasse kanalisse võivad torud olla ümmarguse või ovaalse ristlõikega. Kõik moodulid liituvad üksteisega lihtsalt ja kindlalt. Komplektis on kõik vajalikud detailid, mis võimaldavad paigaldada igasuguse kujuga korstnaid. Ümmargused torud ühilduvad omavahel ainulaadse klikk süsteemiga, mistõttu ei ole vaja liitmike tihendamiseks vaja täiendavalt kasutada kalleid kuumuskindlaid materjale.

Materjal
Jäigad soojustamata suitsutorud on valmistatud happe- ja kondensaadikindlast roostevabast terasest (AISI 316L).

MATERJALI TEHNILISED ANDMED
* Roostevaba teras AISI 316 L/N; 1,4404 0,5-1,0 mm; töötemperatuur kuni 600 C, lühiajaline kuni 1000ºC
* Tsingitud teras RAGAL 51 F CX51D+Z275 MA EN; 0,55-1,0 mm
* Soojusisolatsioon RockWool “Wired Mat” 1000ºC; 25mm ja 50mm

SERTIFIKAADID
Vilpra isoleeritud moodulkorstnad vastavad EL nõuetele ja omavad CE sertifikaati!


 

Küsi pakkumist SIIT