Milline tellis on Teile parim ahju ehitamiseks?

Hinnatud ja kiidetud on see ahjumeister, pottsepp või firma kes ehitab vastupidava, pragudeta ja kaasaegse lõõrisüsteemiga soojustsalvestava ahju.  Kahhelahi, kaminahi, tellisahi, plekkahi, pottahi – nende kõigi ahjutüüpide tähtsaim konstruktsiooniosa on müüritud küttekolle. Kuna kõige suurema temperatuurikoormuse osaliseks saab koldekamber tuleb viimane ehitada vastupidavatest materjalidest ja tugev. Massiivtarindina müüritud küttekolded ehitatakse minimaalselt 50 aastaks seega on õigete ahjuehitusmaterjalide valik võtme tähtsusega!

Tõhus põlemine ja suur kasutegur on iseloomulikud ahjudele mille tulekolded püsivad kogu põlemise aja ühtlaselt kuumana. Lõõriseinamaterjali parimad sobivad soojussalvestusomadused garanteerivad kuni 40% väiksema kütusekulu aastas. Arvestades halupuude hinda on sääst märkimisväärne ja garanteerib tellijale juba tänaste küttepuu hindade juures 50 aastase ekspluatatsiooniperioodi jooksul minimaalselt 10000 eurot kokkuhoiu. Just kasutatud materjalide omadustest sõltub ahju soojussalvestusvõime. Parim kergšamott võimaldab puidust eralduvatel gaasidel tänu kõrgetele temperatuuridele puhtalt põleda. Puidu põlemisel eralduv liigne veeaur talletatakse pehme kergšamoti pooridesse, mistõttu kolde ja lõõride seinad ei pragune ega pudene. Põlemisprotsessi hilisemas faasis toimub veeauru eraldumine kergšamotist, mis soodustab oluliselt efektiivset põlemist. Õige suurusega kergšamotist kolle võimaldab gaaside täielikul põlemisel tekkinud soojusenergial  maksimaalselt lõõristikus ahjutarindisse kanduda. Kergšamotiga “HBO+” võrreldes samadest tulekindlatest saviliikidest valmistatud elastne ja sobiva paisumisteguriga “Universal HKM” savimört garanteerib pragudeta kolde- ja lõõriseinad 50 aastaks.

Ahju kasutusiga sõltubki soojusliikumistest tingitud kolde, lõõristiku ja välisvoodri pragunematusest. Seega kasutage ahjuturul enda hea nime hoidmiseks alati parimaid Wolfshoeher Tonwerke kergšamott telliseid, plaate, segusid ja krohvi. Abiks õigete parameetritega pott või krohvitud pinnaga konkurentsivõimelise ahju ehitamisel on ÖNORM EN 15544.

Vaadata saab siit.

Laadi alla telliste võrdlus ja tutvustus siit..